Królowa śniegu to niezwykła opowieść, którą powinno znać każde dziecko! Jeżeli Twoja pociecha jeszcze nie potrafi samodzielnie czytać, koniecznie poświęć jeden wieczór na przeczytanie dziecku tej klasycznej opowieści duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Ze względu na zimową aurę, w której rozgrywa się akcja całej powieści, Królowa Śniegu to idealne dzieło do przeczytania właśnie zimą.
Przenieście się z dzieckiem do magicznej krainy wiecznej zimy i dowiedzcie się, jak dzięki poświęceniu i sile przyjaźni można pokonać nawet największe przeciwności losu. Sprawdź, jak nazywa się Królowa śniegu po angielsku i jeżeli Twoja pociecha uczy się tego języka obcego, spróbujcie wspólnie przeczytać tę bajkę po angielsku. Zapoznaj się z tym, co przygotowaliśmy dla Was w naszym najnowszym wpisie o Królowej śniegu!
Królowa śniegu po angielsku
Królowa śniegu czytana dziecku po angielsku będzie dobrym uzupełnieniem lekcji tego języka obcego, jeżeli maluch akurat się go uczy. Czytanie książek po angielsku poszerza zasób słownictwa i pomaga osłuchać się z językiem. Dzięki czytaniu dziecku Królowej Śniegu po angielsku pociecha nie tylko pozna nową, ciekawą bajkę, ale także nieco angielskiego słownictwa. The Snow Queen Hansa Christiana Andersena to doskonała metoda na praktyczną naukę angielskiego w formie zabawy. Książkę po angielsku kupisz w dobrej księgarni online lub znajdziesz na popularnych platformach w formie audiobooka. Polecamy!
Królowa śniegu – bohaterowie
W Królowej śniegu kluczowe role odgrywają trzy postaci – zła i nikczemna Królowa śniegu oraz para przyjaciół – chłopiec imieniem Kaj i dziewczynka imieniem Gerda.
Losy ludzkich bohaterów przeplatają się w bajce z losami bohaterów fantastycznych, którzy w magiczny sposób uzupełniają całą narrację. Na drodze swojej magicznej wyprawy Gerda spotyka postacie takie jak: Księżniczka i Książę, mała rozbójniczka, babcia, Finka, Laponka oraz gadająca wrony, Ren, czy mówiące kwiaty.
Królowa śniegu – streszczenie bajki
Pierwsza część bajki opowiada historię magicznego zwierciadła, które zostało stworzone przez pewnego czarodzieja. Świat widziany w tym zwierciadle nie był jednak dobry. Magiczny przedmiot ukrywał wszystkie rzeczy godne pochwały, a wzmacniał rzeczy złe. Bogu nie spodobało się zwierciadło, dlatego rozgniewany rozbił ten straszny przedmiot – jego kawałki krążyły jednak w świecie i mogły wpaść komuś do oka lub wbić się do serca. Człowiek, któremu się to przydarzyło, zapominał o dobru i stawał się zgorzkniały, złośliwy i okrutny.
Taki właśnie zły los spotkał chłopca imieniem Kaj. Wcześniej był on dobry i uczynny, uwielbiał bawić się ze swoją przyjaciółką Gerdą. Gdy odłamek przeklętego zwierciadła wpadł Kajowi do oka, chłopiec stał się okrutny i niesympatyczny. Sprawiało to wiele bólu Gerdzie, która nadal go kochała. Pewnej srogiej zimy, w czasie jazdy na sankach Kaj zniknął, ponieważ udał się w nieznane za tajemniczą Królową śniegu.
Zrozpaczona Gerda ruszyła na poszukiwanie chłopca. Najpierw trafiła na wyspę dobrej, ale samotnej czarodziejki. Ta zabrała jej pamięć, bo chciała, żeby dziewczynka została razem z nią, jednak pewnego razu Gerda dojrzała różę, której widok przypomniał jej sens całej wyprawy. Ruszyła więc dalej, trafiając między innymi do zamku pewnej królowej oraz przeżywając atak zbójców. W niełatwej wyprawie wspomagali ją dobrzy ludzie i magiczne zwierzęta.
Gdy wreszcie Gerda dotarła do zamku Królowej śniegu i odnalazła Kaja, który był już całkowicie zamarznięty, gorzkie łzy dziewczynki przywróciły chłopcu życie i stopiły kawałek lustra, tkwiący w jego sercu. Dzieci pełne dobra, a nie zła, wróciły do domów i znowu wiodły szczęśliwe życie, ciesząc się swoją przyjaźnią.
Pamiętaj, że w Novakid uczymy dzieci poprzez zabawę, wykorzystując grywalizację, techniki VR oraz immersję. Nasi uczniowie mogą swobodnie rozmawiać z nauczycielem, także o swoich pasjach czy niedawno przeczytanych książkach, obejrzanych filmach lub animacjach. Takie podejście gwarantuje szybsze i trwalsze efekty w nauce.